Aktualności

Koncert Zespołu AVE

Dnia 13.05.2022r gościliśmy w naszym domu zespół wokalno muzyczny AVE z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Pławniowicach pod dyrekcją ks. dra Krystiana Worbs. Koncert był wyrazem uwielbienia Matki Bożej. Wywołał ogólny zachwyt. Był wspólną modlitwą.

Informacja dotycząca odwiedzin mieszkańców w naszym Domu

Od dnia 01.03.2022r., możliwe są odwiedziny mieszkańców.
Wizyty mogą odbywać się przez 60 minut w liczbie odwiedzających do 2 osób, w następujących dniach:

• od poniedziałku do piątku w godz.: 9.00 – 11.30 oraz 13.00 – 17.00
• w soboty i niedziele w godz.: 13:00 – 17:00

W czasie odwiedzin należy dostosować się do przestrzegania zasad higieny osobistej oraz używania maseczki.

Tablety od Fundacji Biedronki

Serdecznie dziękujemy Fundacji Biedronki za przekazanie naszej placówce tabletów! Dzięki urządzeniom mieszkańcy naszego Domu będą mogli poznawać świat nowych technologii. Fundacja Biedronki zadbała również o aspekt edukacyjny akcji –  na urządzenia zostały wgrane specjalne aplikacje do trenowania umysłu (w ramach projektu „Siłownia Pamięci”. Darmowe tablety otrzymały łącznie 253 placówki opieki nad seniorami w całej Polsce, w których przebywa ponad 18 tys. podopiecznych.

Więcej o Fundacji Biedronki można przeczytać na stronie: fundacjabiedronki.pl

Dziękujemy!

100. rocznica urodzin w naszym Domu

5 stycznia 2022 r. swoją 100. rocznicę urodzin obchodziła pani Izabela Radecka-Malczyk. Dostojna Jubilatka urodziła się 5 stycznia 1922 r. w Krasiczynie. Następnie wraz z rodziną przeprowadziła się do Stryja, gdzie w 1938 roku wyszła za mąż, a w 1939 r. urodziła córkę. Potem przeprowadziła się do Daszawy (dawne tereny polskie na wschodzie). W 1944 roku w Daszawie – ostrzeżeni przez najemcę mieszkania Ukraińca – zdążyli uciec przed mordami do Łańcuta. Pani Izabela, żeby utrzymać rodzinę grała na gitarze w kawiarni i robiła swetry. Dla polepszenia warunków bytu w 1945 roku przeprowadziła się rodziną do Gliwic, gdzie urodziła dwoje dzieci. Nadal robiła swetry i pracowała jako ekspedientka. Mając podstawowe wykształcenie, w wieku 42 lat ukończyła szkołę handlową. Jest babcią trzech wnuków oraz pięciu prawnuków i jednej prawnuczki. Ulubionym zajęciem przez długie lata było robienie na drutach i haftowanie. Syn podkreśla, że mama bardzo dbała o wykształcenie i wychowanie. Naszej Dostojnej Jubilatce jeszcze raz życzymy Bożego błogosławieństwa, wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha.

Dzień Świętego Mikołaja

Na pamiątkę i ku czci Tego Świętego rozpowszechnił się zwyczaj rozdawania prezentów. W naszym domu dzień ten był oczekiwany przez wszystkich z niecierpliwością. Święty Mikołaj wraz z pomocnikami rozdał skromne upominkowe paczki. Pytał o samopoczucie mieszkańców. Odwiedził również leżące osoby w pokojach, a także poszczególne oddziały personelu. Każdy dostał słodki upominek oraz kilka dobrych słów.

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

W pierwszych dniach listopada wspominamy wszystkich zmarłych. Rozmyślanie o osobach, które nas opuściły kieruje nasze myśli w stronę wiary, iż przebywają już oni jako święci w niebie.
W tych dniach modlimy się za zmarłych mieszkańców i pracowników naszego Domu. Na grobach zapaliliśmy znicze jako symbol pamięci, wdzięczności i modlitwy. Złożyliśmy również skromne wiązanki.
Dziękujemy wolontariuszom z Toszka za pomoc w tym przedsięwzięciu.

Wyjazd pracowników DPS do Częstochowy

W czwartkowy wieczór 21.10.2021r. odbyła się pielgrzymka pracowników naszego Domu do Matki Bożej na Jasną Górę zwieńczona Apelem Jasnogórskim i powierzeniem się w opiekę Królowej Polski.

16.10.2021 – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, patronki naszego Domu

Aktu poświęcenia Domu oraz figury św. Jadwigi Śląskiej dokonał 14.06.1997r. ordynariusz gliwicki ks. Bp Jan Wieczorek. Powierzył Dom pod opiekę świętej.
Co roku 16. października modlimy się do Boga przez wstawiennictwo naszej patronki. W kaplicy Domu odprawiona została w intencji wszystkich mieszkańców i pracowników uroczysta msza św. koncelebrowana przez dyrektora Caritas Diecezji Gliwickiej ks. Jana Łojczyka oraz z-cę dyrektora DPS w Wiśniczach ks. Artura Barnasia.