Aktualności

Wycieczka do Toszka

19.06.2024r uczestniczyliśmy w uroczystych wydarzeniach na rynku w Toszku. z udziałem uczniów szkół podstawowych. Zbliżające się wakacje są radością dla wszystkich dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić razem te radosne chwile.

Dziękujemy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku za pomoc w realizacji naszej misji niesienia pomocy oraz integracji między pokoleniowej.

Życzymy wesołych, udanych wakacji! 😊

Piknik integracyjny

Dnia 13.06.2024r. odbył się, jak co roku, piknik z okazji rozpoczęcia lata.

Bawiliśmy się w ogrodzie razem z zaproszonymi gośćmi z DPS OPOKA z Gliwic, oraz z mieszkańcami DPS z Miedar.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia pani Gizeli Popek oraz uczniom Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ireny Sendler w Toszku.

Występ chóru Cantabile z Łabęd

25 maja w przeddzień Dnia Matki w kaplicy naszego domu wystąpił chór Cantabile z Łabęd.
Dziękujemy chórzystom za inicjatywę i wieloletnią współpracę.
Życzymy zdrowia Błogosławieństwa Matki Bożej oraz wiele sukcesów.

Występ zespołu DFK z Wielowsi.

Dnia 13.04.2024r gościliśmy w naszym Domu zespół chóralny Veni Cantare pod dyrekcją Pani Iwony Ewertowskiej-Mener.

,,Śpiew jest odpoczynkiem dla duszy i początkiem pokoju. Uspokaja tumult i wzburzone myśli”.
Przez te słowa św. Bazylego składamy wyrazy wdzięczności i uznania za muzyczne chwile doznania piękna starych melodii.

Życzymy Błogosławieństwa Bożego dla wszystkich podejmowanych działań w przyszłości

Via Lucis – Droga Światła

Chrystus przeszedł z ciemności do światła stąd nazwa Via Lucis – Droga Światła.

Aby podkreślić znaczenie Okresu Wielkanocnego odprawiliśmy w naszej wspólnocie to nabożeństwo. Mieszkańcy naszego Domu po przez rozważania brali czynny udział w wydarzeniu. Podkreśliliśmy symbolikę światła oraz Paschału.

XIV „stacji” Drogi Światła oparte jest na wydarzeniach odnotowanych w Nowym Testamencie, jako spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym.

Zabawa karnawałowa

Okres Karnawału jest okazją do wspólnej zabawy na corocznym balu przebierańców. Barwne, wesołe stroje zaproszonych gości wyróżniały się pomysłowością i dały wiele radości. Wiele serca i zaangażowania w zabawę wnieśli również przebrani w piękne stroje wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Ireny Sendler w Toszku. Profesjonalnie przygrywał lubiany przez mieszkańców pan Andrzej. Miłym akcentem spotkania był poczęstunek, pyszne domowe ciasto oraz smaczny bigos.

Wspomnienie Św. Mikołaja

Przybycie Św Mikołaja co roku jest oczekiwane z wielką radością.

Na pamiątkę i ku czci tego Świętego rozpowszechnił się zwyczaj rozdawania prezentów, nie tylko dzieciom ale również i dorosłym. Tego dnia Mikołaj wraz z pomocnikami rozdał upominkowe paczki.

Odwiedził również osoby leżące w pokojach, a także poszczególne odziały personelu.

Zabawa Andrzejkowa

Dnia 28 listopada o godz 14:00 w Klubie Seniora naszego Domu rozpoczęła się Zabawa Andrzejkowa. Jak co roku świętowaliśmy imieniny naszych Andrzejów. Gościliśmy mieszkańców zaprzyjaźnionych domów z Miedar oraz z DPS Opoka z Gliwic. W zabawie uczestniczyli również wolontariusze z szkoły im. Ireny Sendler z Toszka, którym dziękujemy za pomoc w organizacji, za radość i uśmiech dla seniorów. Wesoła muzyka oraz poczęstunek sprawiły, że wszyscy byli w dobrych humorach.